Wandelen in Kasterlee

Wandelnetwerk Kempense Heuvelrug

Wandelen van knooppunt naar knooppunt; dit initiatief is het resultaat van een samenwerking tussen Kasterlee, Herentals en Retie. Het wandelnetwerk beslaat een gebied van meer dan 10.000 ha en toont de mooiste plekjes van de Kempense Heuvelrug, de kronkelende vallei van de Kleine Nete, de talrijke kleinere waterlopen omgeven door landbouwgebieden, vennen, vijvers en waterplassen en de grote bosgebieden. Dit netwerk is goed voor meer dan 500 km wandelplezier (272 km bewegwijzering in twee richtingen).
informatie:
www.kempenseheuvelrug.be

 

Nordic Walking


De Kempense Heuvelrug is met zijn onverharde wegen en heuvelachtig gebied de ideale omgeving om aan nordic walking te doen. In de Nordic Walkingkaart vind je 5 trajecten met elk een korte, middellange en lange route. In totaal 15 mogelijkheden, voor elk wat wils. 

 

Bewegwijzerde themawandelingen
Kabouterberg (2km)

Perfecte wandeling voor kinderen van 3 tot 7 jaar doorheen de wereld van de kabouters.
U kan in gezinsverband of met vertelster het traject doorlopen.
Meer info hier.

 

Het Konijnenpad (6,5 km)

Een mooie boswandeling in het Provinciaal Domein De Hoge Mouw langs holle wegen, over de duinen van de Kempense Heuvelrug en langs de Duivelskuil.

 

De Hoge Mouwwandeling (5 km)

Een avontuurlijk en uitdagend wandelpad dat niet enkel de boswegen volgt maar waarbij via de talrijke gelegenheidspaadjes veel geklommen zal worden. Meer info hier

 

De Stationswandeling (14 km)

Gaat van station Tielen naar station Herentals, is in twee richtingen bewegwijzerd en is een wandeling door afwisselend landschap met de bosrijke heuvelrug en vlakke landbouwgronden.

 

Begeleide wandelingen
Natuurwandeling met gids

Laat je gedurende twee uren leiden door een ervaren gids die kan vertellen over de typische landschappen, legendes en historische volksverhalen waarvan Kasterlee doordrongen is.
Je bepaalt zelf vertrek- en aankomstplaats en welke wandeling je wilt maken.
Je kan een gids aanvragen op het Toeristisch Infokantoor.

 

Begeleide valkenierswandeling

Lange tijd bleef de valkenjacht een boeiend tijdverdrijf voor de elite, tot aan de vorige eeuw.
Tegenwoordig wordt de valkerij nog uitgeoefend door een beperkt aantal personen.
In Kasterlee kan je nu nog altijd geoefende valken bezig zien.
Voor groepen bestaat de mogelijkheid een spectaculaire roofvogeldemonstratie te zien.
De valkenier laat u zien hoe hij diverse roofvogels africht.
Tevens ben je getuige van de vlucht van de woestijnbuizerd en de stootvluchten van de valk.
Duur van de wandeling: 2 uren
Informatie en reservatie: Café De Valk, Markt 19 in Kasterlee, 014 85 39 42.

   

WANDEL MEE MET JOËLETTES 

Voor mensen met een motorische handicap is wandelen met familie of vrienden vaak niet vanzelfsprekend. Daarom stellen wij enkele joëlettes ter beschikking tijdens de winterwandelingen. Wat is een joëlette? Het is een éénwielig voertuig dat begeleid wordt door 2 vrijwilligers. 

Voor meer informatie en reservatie van joëlettes kan u contact opnemen met Toerisme Kasterlee. Graag tijdig een seintje.